Czy warto stosować tabletki odchudzające?

Współczesne media lansują obraz kobiety szczupłej i wysportowanej. Równocześnie jako sposób dążenia do tego obrazu lansują różnego rodzaju tabletki odchudzające. Czy warto je stosować?

Moim zdaniem, pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć jeśli chcemy schudnąć jest zmiana diety i stylu życia. Suplementy przyspieszające metabolizm, spowalniające wchłanianie cukrów i tłuszczy to tylko suplementy – wsparcie, dodatki. Nie sądzę, by samo stosowanie suplementów miało sprawić, że nagle po tygodniu obudzimy się te kilka kilogramów lżejsi. Zmiana diety na lżejszą i zdrowszą, ograniczenie słodyczy i fastfoodów to pierwszy krok w kierunku zmiany wyglądu. Kolejnym krokiem powinno być zwiększenie aktywności fizycznej. Spacery, bieganie, jazda rowerem, pływanie – możliwości jest naprawdę wiele. W Internecie znajdziemy setki programów treningowych dla osób chcących schudnąć. Można ćwiczyć nawet w domu.

A tabletki? Jeśli dobrze się wczytać w obietnice producenta, okaże się, że samo zajadanie się tabletkami na nic się nam nie przyda, jeśli nie zastosujemy innych starań. Część suplementów działa skuteczniej, jeśli dodać do nich właśnie lekkostrawną dietę i kilka minut ćwiczeń fizycznych dziennie. Warto także skonsultować stosowanie tabletek z lekarzem bądź dietetykiem, który pomoże wybrać najskuteczniejszy środek oraz pomoże ustalić najlepszą dietę.

Początek zmian zawsze jest najtrudniejszy. Ale największą satysfakcję sprawia świadomość, że oto udało się nam coś w swoim życiu zmienić. I że ten wysiłek był tego wart.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*